Karatista Wonderboy si posteskl, že nedostal zaplaceno za zrušený zápas, šéf UFC vysvětlil proč

Karatista Wonderboy si posteskl, že nedostal zaplaceno za zrušený zápas, šéf UFC vysvětlil proč

Stephen Thompson udělal vše správně, jeho soupeř ale selhal na váze, a tak s ním odmítl bojovat. Zaplaceno ale nedostane, aspoň ne tolik, jak doufal.

Nesplnění váhového limitu je v MMA považováno za velmi neprofesionální, obzvlášť na té nejvyšší úrovni. Přesto se bojovníkům ne vždy podaří dostatečně zhubnout, někdy prostě tělo řekne dost. Naposledy selhal i Brazilec Michel Pereira, který převážil o 3 libry (necelé 1,5 kg) a přišel kvůli tomu o největší zápas dosavadní kariéry, který se měl odehrát na turnaji UFC 291. Stephen "Wonderboy" Thompson totiž do souboje s ním odmítl nastoupit, oprávněně, statistika totiž hovoří jasně – většina bojovníků, kteří převážili, nakonec zvítězila.

Podobnou zkušenost má i Wonderboy, který podotkl, že on sám přitom váhový limit během své více než jedenáctileté kariéry v UFC nikdy nepřekročil. A tak se rozhodl, že tentokrát nebude riskovat své postavení sedmičky v žebříčku a do zápasu s Argentincem nenastoupí, protože by mohl hodně ztratit a případná prohra by mu mohla zhasnout poslední šanci na zisk titulu ...