Machida se chce vrátit ke kořenům, v plnokontaktním karate by se rád utkal s dalším známým bojovníkem z UFC

Machida se chce vrátit ke kořenům, v plnokontaktním karate by se rád utkal s dalším známým bojovníkem z UFC

Organizace Karate Combat k sobě přitahuje bývalé karatisty z řad MMA bojovníků a rýsuje se nám tak velice zajímavý zápas.

Brazilsko-japonský bojovník Lyoto „Dragon“ Machida je veterán MMA, ale především karatista, který se chce na stará kolena vrátit ke svým kořenům a už si dokonce vybral vhodného soupeře v podobě Stephena "Wonderboye" Thompsona.

Machida se učil shotokan karate už jako malý kluk od svého japonského otce a jako jeden z mála bojovníků dokázal toto bojové umění úspěšně aplikovat i v kleci. V průběhu své MMA kariéry se stal dokonce i šampionem polotěžké váhy UFC, když v roce 2009 knockoutoval Rashada Evanse a vzal mu tak šampionský titul. Ten pak ještě jednou úspěšně obhájil proti „Shogunovi“ Ruovi, aby jej v odvetě následně ztratil. Jeho aura neporazitelného bojovníka se tak ztratila a Lyoto začal do svého bojového životopisu sbírat i červená políčka. I tak ale platil za obávaného bojovníka a dokonce se natahoval i po titulu ve střední divizi, kde ale nestačil na tehdejšího šampiona Chrise Weidmana ...